pixel

3. Majówka w sercu Podhala

Tym razem niestety nie udało się pobić Rekordu Polski na najwięcej pierogów ulepionych w godzinę w parach. Trzymamy kciuki za pobicie tego rekordu następnym razem!


W ramach tegorocznych obchodów Majówki w sercu Podhala, Wójt Gminy Szaflary oraz Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach podejmie się próby pobicia Rekordu Polski na najwięcej pierogów ulepionych w godzinę w parach. Do pobiciu rekordu przyczynia się uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu.

Rekord polega na tym, że maksymalnie 10 par osób lepi jednocześnie pierogi przez godzinę. Jedna z osób wałkuje i wycina przygotowane wcześniej ciasto, a druga nakłada farsz i lepi pierogi. Aktualny Rekord Polski w tej kategorii wynosi 3284 pierogi i należy do mieszkańców Kaczawy, którzy lepili pierogi Ruskie podczas legnickich mistrzostw w lepieniu pierogów.

Impreza odbędzie się w sobotę 5 maja na Błoniach Szaflarzańskich przy placu pod pomnikiem Św. Andrzeja Apostoła. Start wspólnej zabawy zaplanowano na godzinę 13:00.

W programie Majówki, poza oficjalną próbą pobicia Rekordu Polski, przewidziano wiele atrakcji. Wśród nich, między innymi:  III Turniej Sołecki o Puchar Wójta Gminy Szaflary, III Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej, występ zespołu romskiego działającego na terenie gminy Szaflary, występy dzieci i młodzieży z gminy Szaflary, występ Góralskiego Kabaretu Truteń, koncert zespołu Musle oraz pokaz Teatru Tancerzy Ognia.

Na terenie imprezy dostępna będzie także strefa gastronomiczna, zjeżdżalnie oraz atrakcje dla dzieci.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Lepienie pierogów -plakat

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

05 maj 2018
Zakończone!

Czas

13:00 - 22:00

Lokalizacja

Błonia Szaflarzańskie
34-424 Szaflary
Kategoria

Organizator

Gminne Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Szaflarach
Gminne Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Szaflarach