pixel
Bania Fest 2019 Krapkowice

Bania Fest Festiwal Dyni w Sercu Opolszczyzny

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na największą porcję racuchów z dynią został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Rekordowe racuchy z dynią. 


To już kolejna edycja cieszącego się ogromną popularnością wydarzenia: Bania Fest Festiwal Dyni w Sercu Opolszczyzny. Organizatorem festiwalu dyni w sercu Opolszczyzny jest  Powiat Krapkowicki. Już 22 września 2019 roku (niedziela) do Krapkowic zjadą rolnicy i amatorzy warzyw gigantów. Będą wspólnie się bawić, wezmą udział w konkursie na największą dynię i w konkursie warzyw gigantów, a także podejmą się próby ustanowienia oficjalnego Rekordu Polski na przygotowanie największej porcji racuchów z dynią. 

Zapowiada się wspaniała zabawa i wiele fantastycznych emocji. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 11:00, a cała impreza potrwa do późnych godzin wieczornych. Lokalizacja to Stadion Miejski, przy ul. Olimpijskiej 1 w Krapkowicach. Na miejscu obecna będzie sędzina Biura Rekordów – Klaudia Malesińska, która zweryfikuje wynik racuchowego Rekordu Polski oraz zasiądzie w komisji konkursowej warzyw gigantów.

Festiwal Dyni w sercu Opolszczyzny to mnogość smaków, aromatów i warzyw w niespotykanych nigdzie indziej rozmiarach. Tegoroczna edycja Bania Fest 2019 – Krapkowice będzie o tyle ciekawsze, że odbędzie się przy okazji 20-lecia powiatu, a to zwiastuje wiele niezapomnianych wrażeń. Przy okazji wydarzenia prowadzona będzie zbiórka na rehabilitację i pomoc mieszkańcom powiatu krapkowickiego.

Tegoroczny konkurs na najcięższy okaz pomarańczowego warzywa (dyni), będzie miał międzynarodowy charakter i zostanie przeprowadzony przy udziale komisji Great Pumpkin Commonwealth (GPC). To oznacza wielkie emocje i kolejne gigantyczne okazy. Dzięki dyni powiat Krapkowicki podejmie też próbę ustanowienia kolejnego rekordu w największej porcji dania.

Po 530 litrach zupy, 360,5 kg dżemu, 355 litrach risotto, a w ubiegłym roku 413 litrach leczo, tym razem kucharze zmierzą się z równie wielką porcją racuchów. Ile ich dokładnie uda się przygotować? Wszystko okaże się już 22 września 2019 roku na Stadionie Miejskim.

krapkowicki-powiat

bania-fest

Oceń ten rekord!

Data

22 wrz 2019
Zakończone!

Czas

11:00 - 23:00

Więcej informacji

Wydarzenie na Facebooku

Lokalizacja

Stadion Miejski
ul.Gajowa 4, 62-400 Słupca
Kategoria

Organizator

Powiat Krapkowicki
Powiat Krapkowicki