pixel
deepspot-grafika

Deepspot – najgłębszy basen nurkowy z szansą na rekord Guinnessa

Z przyjemnością informujemy, że rekord Guinnessa na najgłębszy basen do nurkowania został ustanowiony. Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Rekordowo głęboki basen – Deepspot. 


Już niebawem będziemy świadkami nie lada wydarzenia na skalę świata. W Polsce, w Mszczonowie pod Warszawą otworzy się Deepspot, czyli najgłębszy basen nurkowy na świecie, który ma szansę zapisać się na kartach historii i ustanowić oficjalny rekord Guinnessa. Dokonywanie oficjalnych pomiarów i zbieranie materiału dowodowego, który posłuży londyńskiemu Guinnessowi do weryfikacji polskiego osiągnięcia odbędzie się 3 grudnia 2020 roku, około godziny 11:00. Do tego czasu, cały basen nurkowy, o głębokości 45,4 metrów zostanie wypełniony wodą. Pomieści on aż 8000 m³ wody. 

W trakcie procesu pomiarowego wykwalifikowani nurkowie zanurzą się z kamerą i przy pomocy specjalnej geodezyjnej taśmy mierniczej, potwierdzą całkowitą głębokość basenu. Całość zostanie udokumentowana na nagraniu wideo. Na miejscu obecna będzie również koordynatorka z Biura Rekordów, która będzie nadzorowała przebieg próby i upewni się, że materiały dowodowe dla londyńskiego Guinnessa zostały sporządzone zgodnie z wytycznymi do rekordu.

Basen nurkowy Deepspot to kolejna już inwestycja spółki Aerotunel, która zajmuje się udostępnianiem tuneli aerodynamicznych Flyspot  w Warszawie, Katowicach i Wrocławiu oraz dysponuje jedynym w Polsce symulatorem samolotu Boeing 737NG z rozdzielczością 4K.

Oceń ten rekord!

Data

03 gru 2020
Zakończone!

Czas

11:00 - 12:00

Lokalizacja

Deepspot
Warszawska 54, 96-320 Mszczonów
Kategoria

Organizator

Deepspot
Deepspot