pixel

Dzień Ziemi w Elblągu

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najdłuższy łańcuch z plastikowych nakrętek został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: rekordowe nakrętki.


Z okazji obchodów Dnia Ziemi, w piątek 27 kwietnia, w Elblągu bity będzie Rekord Polski na najdłuższy łańcuch z plastikowych nakrętek. W proces tworzenia i łącznia rekordowego łańcucha zaangażują się uczniowie z 35 szkół elbląskich. Udział w wydarzeniu zapowiedział sam Prezydent Miasta Elbląga – Witold Wróblewski. Głównym hasłem przyświecającym szczytnemu celowi jest walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami, występująca pod międzynarodową nazwą „End Plastic Pollution”.

Dzień Ziemi był już świętowany przez setki milionów ludzi na całym świecie w minioną niedzielę 22 kwietnia. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Święto to jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi. Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.

Wydarzenie rozpocznie się w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR, przy ul. Grunwaldzkiej 135, punktualnie o godzinie 11.00. W tym dniu, poza oficjalną próbą bicia Rekordu Polski, przewidziano także wiele innych atrakcji. Wśród nich między innymi różnorodne dyscypliny sportowe. Planowana godzina zakończenia uroczystych obchodów Dnia Ziemi to 13:30.

Nad prawidłowym przebiegiem Rekordu Polski będzie czuwał Referat Ochrony Środowiska w Elblągu. Dopilnuje, czy wszystkie plastikowe nakrętki, z których skonstruowany będzie łańcuch, prawidłowo się ze sobą stykają.

W trakcie wydarzenia odbędzie się także uroczyste wręczenie nagród dla najbardziej zaangażowanych w ekologię uczniów. Nagrody wręczy sam Prezydent Miasta.Elbląski Dzień Ziemi

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

27 kwi 2018
Zakończone!

Czas

11:00 - 13:30

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Hala Widowiskowo-Sportowa MOSiR
aleja Grunwaldzka 135, 82-300 Elbląg
Kategoria

Organizator

Urząd Miejski w Elblągu
Urząd Miejski w Elblągu