pixel

III Festiwal Truskawek Kaszubskich

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najdłuższy naleśnik został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: najdłuższy naleśnik – Rekord Polski.


To już trzecia edycja odbywającego się co roku Festiwalu Truskawek Kaszubskich w Chmielnie. Po sukcesach związanych z ustanowieniem w ubiegłych latach: Rekordu Polski na zażywanie tabaki, największy koktajl truskawkowy i największą zupę truskawkową, przyszedł czas na Rekord Polski w kategorii najdłuższy naleśnik (oczywiście z truskawkami)

Aby rekord został uznany przez Biuro Rekordów, rekordowy naleśnik musi mierzyć ponad 101 metrów. Jest to nie lada wyzwanie, jednak kucharz – Łukasz Konik, który będzie dowodził podczas smażenia rekordowego naleśnika z truskawkami jest doskonale przygotowany na takie wyzwanie.

Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się w sobotę 30 czerwca 2018 roku przy Scenie nad Jeziorem Kłodno, na Stadionie Gminnym przy ul. Grzędzickiego. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 11:00.

Celem Festiwalu Truskawek Kaszubskich jest promocja produktów regionalnych i dzieł twórców ludowych. Organizatorzy podkreślają, że jest to impreza otwarta na konsumentów zainteresowanych świeżymi i przetworzonymi truskawkami z Kaszub i innymi wysokiej jakości produktami z regionów Polski. Warto też wspomnieć, że Truskawka Kaszubska jest produktem regionalnym, chronionym specjalnym Oznaczeniem Geograficznym. 

Poza oficjalną próbą bicia Rekordu Polski na najdłuższego naleśnika, na wszystkich uczestników Festiwalu (tych młodszych i tych starszych) czeka wiele atrakcji. Wśród nich między innymi: liczne stoiska wytwóców produktów regionalnych, występy twórców ludowych, konkursy, pokazy kulinarne i degustacje.

Zapraszamy!

Festiwal truskawek - plakat

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

30 cze 2018
Zakończone!

Czas

11:00 - 20:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Scena nad Jeziorem Kłodno
Grzędzickiego 32, 83-333 Chmielno
Kategoria

Organizator

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie