pixel

Poranki z jogą w Lesznie

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na największą lekcję jogi został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Największa lekcja jogi – Rekord Polski.


Poranki z jogą na Stadionie Lekkoatletycznym w Lesznie to już wakacyjna tradycja. Cykliczna impreza odbywa się w Lesznie od 2013 roku w każdą niedzielę lipca.

W tym roku, z okazji jubileuszowej, piątej edycji wakacyjnych poranków z jogą organizatorzy – Stowarzyszenie Przystań Leszno, postanowili zgromadzić na świeżym powietrzu rekordową liczbę osób. Podczas zajęć jogi, które odbędą się 22 lipca 2018 roku o godzinie 9.00 ustanawiany będzie Rekord Polski na największą lekcję jogi na świeżym powietrzu.

Co ważne, rekord będzie ustanawiany, a nie pobijany! Oznacza to, że mieszkańcy Leszna staną przed szansą dokonania czegoś wyjątkowego i rekordowego po raz pierwszy w Polsce. Dotychczas Leszno i leszczynianie pobijali rekordy ustanowione wcześniej, zawsze odnosząc sukces. O ostatnim rekordzie, który padł w Lesznie na najwięcej osób tańczących Kaczuchy jednocześnie, możecie przeczytać w osobnym artykule. Teraz nadszedł czas, aby Leszno wyznaczało trendy. Chodzi o to, aby ustanowiony wynik rekordu był tak wysoki, żeby poprzeczka była postawiona wysoko, a sam rekord był trudny do pobicia.

W poprzednich niedzielnych porankach z jogą uczestniczyło zazwyczaj około stu osób. Takie też jest minimum, wskazane w wytycznych, aby padł nowy rekord. Organizatorzy są przekonani, że oficjalna próba ustanowienia Rekordu Polski przyciągnie na stadion jeszcze większą liczbę entuzjastów jogi na świeżym powietrzu i rekord będzie ostatecznie należał do mieszkańców Leszna.

Na miejscu obecny będzie sędzia Biura Rekordów, który dopilnuje, aby wszyscy uczestnicy rekordu byli zaangażowani we wspólne ćwiczenie jogi.

Zajęcia jogi poprowadzi przez godzinę instruktorka – Agnieszka Sakowicz, która zadba o to, by poziom ćwiczeń był dostosowany do możliwości wszystkich uczestników, zarówno początkujących jak i zaawansowanych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak akcja ma charakter charytatywny.

Uczestnicy Rekordu Polski proszeni są o przyniesienie ze sobą karmy dla psów, koców i zabawek dla zwierząt. Wszystko to trafi do Fundacji Zwierzęce SOS. 

Oceń ten rekord!
Tagi: , ,

Data

22 lip 2018
Zakończone!

Czas

09:00 - 10:30

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Stadion Lekkoatletyczny w Lesznie
Strzelecka 7, 64-100 Leszno

Organizator

Stowarzyszenie PRZYSTAŃ Leszno
Stowarzyszenie PRZYSTAŃ Leszno