pixel
Paula Gorlo rekord Guinnessa

Rekord Guinnessa w podciąganiu na drążku

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż Paula Gorlo została oficjalną rekordzistką Guinnessa. Rekord na najwięcej podciągnięć w ciągu 24 godzin (kobieta) należy do polskiej sportsmenki. Zobacz o ile pobiła poprzednią rekordzistkę!


Do próby pobicia rekordu Guinnessa w największej ilości podciągnięć na drążku w 24 h przystąpi Paula Gorlo, stomatolożka z Podlasia. Jej pasją od wielu lat są górskie wspinaczki oraz kalistenika, czyli aktywność fizyczna oparta na ćwiczeniach z wykorzystaniem własnej masy ciała, takie jak np. „pompki”, „mostki”, „brzuszki”.

Próba odbędzie się 8 września 2021 roku w Białymstoku, a zakończy dzień później. Obecny ustanowiony przez kobietę rekord Guinnessa w podciąganiu się na drążku w ciągu 24 godzin wynosi 3737 powtórzeń. Uczestniczka zamierza jednak podciągnąć się ponad 4000 razy!

W pierwszych kilkunastu godzinach zawodniczka będzie podciągać się około trzy razy na minutę. Następnie skróci czas do trzech podciągnięć na 50 sekund.

Bicie rekordu Guinnessa przez Paulę Gorlo

Na pomysł bicia rekordu w podciąganiu się na drążku wpadła po przeczytaniu artykułu o rekordzistach świata w konkurencjach związanych z tą dyscypliną. Aby przygotować się jak najlepiej, Paula Gorlo podjęłą współpracę z wieloma specjalistami w dziedzinach m.in. fizjoterapii, dietetyki, treningu siłowego, suplementacji oraz psychologii sportu.

Głównym celem próby jest chęć rozwijania swojej pasji oraz sprawdzenia swoich możliwości. Dodatkowo zawodniczka chce pokazać wszelkim grupom zawodowym, które pracują w nienaturalnych pozycjach ciała, że świadomość własnego ciała i odpowiedni trening pozwalają uniknąć bólów czy dyskomfortu związanego z pracą.

Oceń ten rekord!

Data

08 wrz 2021
Zakończone!

Lokalizacja

Centrum wspinaczkowe Flash
ul. Przędzalnianej 60, 15-688 Białystok
Kategoria

Organizator

Paula Gorlo
Paula Gorlo