pixel

Martwe ciągi sztangą o wadze 100 kg kontra 12 godzin

Ćwiczenia siłowe to wymagający sport. Cechuje się dyscypliną, samozaparciem i ogromną siłą – zarówno mięśniową, jak i umysłową. Często jest to walka z własnym umysłem i cierpliwość w regularnej aktywizacji mięśni.

Martwy ciąg jest przydatnym ćwiczeniem, ponieważ aktywuje wiele grup mięśni i tym samym wzmacnia ogólną wytrzymałość ciała. Nic więc dziwnego, że również znalazł się on na liście aktywności do Rekordu Polski.

21 kwietnia 2023 roku śmiałek z Łomży, pan Damian Olender w swoim studio treningowym podejmie próbę wykonywania martwych ciągów za pomocą ciężaru 100 kg. Na wykonanie jak największej ilości powtórzeń ma 12 godzin. Rozpocznie rano o 8:00 a skończy o 20:00. Do osiągnięcia Rekordu Polski w kategorii „Najwięcej powtórzeń martwego ciągu sztangą 100 kg wykonanych w 12 godzin” musi podnieść sztangę aż 500 razy.

Zawodnik zdradza, że motywem przewodnim podejścia do wyzwania jest

„Pragnienie odnalezienia własnego poziomu sprawności i realizacja niespełnionych ambicji sportowych”

Dodatkowo zbliżają się jego 31 urodziny, więc chciał zrobić sobie prezent udowadniając sobie, że żaden ciężar nie jest mu straszny. Jak twierdzi, jest w życiowej formie i chciałby ją wykorzystać. Z pewnością tort w towarzystwie certyfikatu Rekordu Polski będzie smakował jeszcze lepiej.

Życzymy powodzenia!

Oceń ten rekord!

Data

21 kwi 2023
Zakończone!

Czas

08:00 - 20:00

Lokalizacja

Studio Treningowe Olender Damian
Studio Treningowe Olender Damian

Organizator

Damian Olender