pixel
Kopia xerionph

Rekord Polski siewu rzepaku w systemie uprawy pasowej

Niestety, tym razem ze względu na warunki atmosferyczne Rekord Polski został przerwany i nieustanowiony.  Trzymamy kciuki za sukces tego przedsięwzięcia następnym razem. 


Między 8 a 9 sierpnia 2019 roku, w miejscowości Chwiram będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Będzie to Rekord Polski na najwięcej zasianego rzepaku w ciągu 24 godzin metodą strip-till. Wydarzenie z pewnością wstrząśnie całą branżą rolniczą!

Organizatorem przedsięwzięcia jest firma Czajkowski Maszyny Sp. z o.o., a rekordowa próba odbędzie się u jednego z klientów w miejscowości Chwiram, któremu firma świadczy usługi uprawy pasowej Polską maszyną Czajkowski ST 600.

Ustanawianie rekordu na największy zasiew rzepaku metodą strip-till odbędzie się w celu oficjalnego sprawdzenia wydajności maszyny Czajkowski ST 600. Trzymamy kciuki za sukces!

Metodę strip-till definiuje się jako sposób uprawy pasowej, przy użyciu technologii uprawy gleby w oparciu o skoncentrowanie w jednym przejeździe zabiegi polowe potrzebne do siewu roślin. Agregaty do uprawy pasowej dzięki swojej budowie zastępują pług, rozsiewacz nawozów, agregat doprawiający i siewnik. Uprawa pasowa przede wszystkim poprawia życie biologiczne w glebie i pozwala glebie na odbudowanie zniszczonej struktury  wyjaławianej przez lata  poprzez stosowanie technologii tradycyjnej.

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

08 - 09 sie 2019
Zakończone!

Czas

12:00 - 12:00

Więcej informacji

Wydarzenie na Facebooku

Lokalizacja

Miejscowość Chwiram
Chwiram, 78-600, Polska
Kategoria

Organizator

Czajkowski Maszyny Sp. z o. o.
Czajkowski Maszyny Sp. z o. o.