pixel

Świąteczny Jarmark Pomysłów

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najwięcej osób jedzących pierniki jednocześnie został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: najwięcej osób jedzących pierniki.


Już po raz drugi odbędzie się w Krzywiniu Świąteczny Jarmark Pomysłów! Poprzednia edycja imprezy cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że Miasto i Gmina Krzywiń postanowiły pójść za ciosem i zaprosić swoich mieszkańców do wspólnej zabawy po raz kolejny, by razem cieszyć się radosną atmosferą zbliżających się świąt Bożego Narodzenia!

Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się 3 grudnia 2017 roku w Hali Sportowo-Widowiskowej w Krzywiniu, przy ulicy Generała Dezyderego Chłapowskiego 34. Oficjalne rozpoczęcie jarmarku planowane jest na godzinę 13:00, i potrwa do godziny 18:00. Na wszystkie osoby, które tego dnia pojawią się na Świątecznym Jarmarku Pomysłów, czeka cała masa atrakcji. Wśród nich między innymi:

-druga edycja biegu Fartucha (na 5 km)

-nordic walking

-festiwal smaków & kiermasz świąteczny

-występy dzieci i młodzieży

-świąteczny koncert orkiestry OSP Krzywiń

Jednak, w tym roku, organizatorzy jarmarku przygotowali jeszcze jedną, wyjątkową atrakcję. O godzinie 15:00 rozpocznie się oficjalna próba ustanowienia Rekordu Polski na najwięcej osób jedzących pierniki jednocześnie! Aby ustanowić rekord, niezbędne jest, aby minimum 100 osób konsumowało świąteczne wypieki w tym samym czasie.

Wszystkie, specjalnie przygotowane na tę okazję pierniki, będą w kształcie św. Mikołaja. Rekordowe jedzenie pierników będzie miało zwrócić uwagę uczestników jarmarku na większy projekt Stowarzyszenia Gospodarze z Pasją o nazwie „Piernik z Krzywinia zna nie tylko gmina”. Celem wydarzenia jest rozpropagowanie krzywińskiego piernika na większą skalę. Jeśli dzięki Waszej pomocy, uda się ustanowić Rekord Polski, cel ten z pewnością zostanie osiągnięty!

W ustanawianiu rekordu może brać udział każdy, niezależnie od wieku. Najważniejsze, aby w wyznaczonym przez obecnego na miejscu sędzię, zjeść w całości, jednego, otrzymanego od organizatorów piernika. Na zjedzenie pierniczka, każdy uczestnik będzie miał maksymalnie 5 minut, ale świąteczne słodkości na pewno zostaną przez Was pochłonięte szybciej. ;)

Na godzinę 15.15 zaplanowane jest ogłoszenie wyniku próby bicia rekordu, a o 15.20 nastąpi przekazanie na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Krzywiń, oficjalnego certyfikatu, zaświadczającego o ustanowieniu Rekordu Polski.

Wynik Rekordu Polski zależy tylko od Was, więc przybywajcie tłumnie 3 grudnia do Hali Sportowo-Widowiskowej w Krzywiniu i przyłączcie się do wspólnej konsumpcji pierniczków świątecznych! Smacznego!

Jarmark w Krzywiniu

Oceń ten rekord!
Tagi:

Data

03 gru 2017
Zakończone!

Czas

13:00 - 18:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Hala Sportowo-Widowiskowa
Generała Dezyderego Chłapowskiego 34, 64-010 Krzywiń
Kategoria