pixel

XII Spotkania z Folklorem

Tym razem niestety nie udało się pobić rekordu Guinnessa na najwyższą wieżę ułożoną z placków ziemniaczanych. Trzymamy kciuki za pobicie tego rekordu następnym razem!


Gdy mowa jest o gminie Borki Radzyńskie nie sposób nie wspomnieć o odbywających się tam już od kilku lat Spotkaniach z Folklorem. Impreza organizowana jest w głównej mierze przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z okazji dokopin ziemniaka. Spotkania z Folklorem mają na celu podtrzymanie tradycji i obrzędów wiejskich, a także pokazanie, jak wiele różnych zastosowań może mieć zwykły ziemniak.

Tradycją związaną z wydarzeniem jest rekordowa konsumpcja placków ziemniaczanych. Po zeszłorocznym sukcesie związanym z pobiciem Rekordu Polski na najwięcej osób jedzących placki ziemniaczane jednocześnie, mieszkańcy gminy Borki Radzyńskie postanowili podnieść sobie poprzeczkę jeszcze wyżej.

Już 23 września 2018 roku (niedziela) w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszewnicy odbędzie się oficjalna próba pobicia rekordu Guinnessa na najwyższą wieżę ułożoną z placków ziemniaczanych. Rekord, który jest do pobicia wynosi 101,8 cm.

Bicie rekordu Guinnessa rozpocznie się punktualnie o godzinie 13:30. Celem podejmowanej próby jest podtrzymanie tradycji i obrzędów wiejskich, a także łączenie ze współczesnym dobrem jakim jest podlaski ziemniak.

Kluczowym elementem całej imprezy będzie oczywiście układanie rekordowej wieży z placków ziemniaczanych, ale organizatorzy przygotowali w tym dni jeszcze sporo innych atrakcji. Będzie między innymi: konsumpcja placków, knedli, pyz, zupy i sałatki ziemniaczanej. Poprzez przygotowanie różnorakich potraw organizatorzy chcą pokazać jak wiele zastosowań ma zwykły ziemniak.

 

Oceń ten rekord!

Data

23 wrz 2018
Zakończone!

Czas

13:30 - 15:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Remiza OSP w Olszewnicy
Olszewnica 21, 21-345 Olszewnica
Kategoria

Organizator

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Borkach z/s w Woli Osowińskiej, Gmina Borki Radzyńskie
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Borkach z/s w Woli Osowińskiej, Gmina Borki Radzyńskie