Największy trójwymiarowy obraz na świecie stworzył chiński artysta Yang Yongchu. Jego dzieło, mierzące 2622,882 m² podziwiać można na terenie uniwersytetu w miejscowości Nanjing w Chinach. Artyście pomagała grupa przyjaciół. Prace nad obrazem trwały 20 dni.
Codziennie zaczynaliśmy tak wcześnie, że ciężko było nawet rozróżnić kolory. Kończyliśmy dopiero, kiedy robiło się już zbyt ciemno by pracować.
Największy obraz 3D przedstawia maskotkę tegorocznych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży odbywających się właśnie w Nanjing. Ze względu na swoje rozmiary, Księga Rekordów Guinnessa nagrodziła go też tytułem na najdłuższy obraz 3D na świecie.
Poprzedni rekord Guinnessa w tej samej kategorii zdobył indyjski artysta Limnesh Augustine. Jego dzieło, mierzące 2293,79 m² powstało na terenie klubu Al Najma w miejscowości Manama w Bahrajnie. W projekcie wzięło udział 160 osób, w tym 50 wolontariuszy. Prace trwały zaledwie 4 godziny. Stworzenie tego niebywałego dzieła wymagało 400 litrów farby i ponad 300 godzin szkolenia pomocników Limnesha. Największy obraz 3D zatytułowany został „Piece 4 Peace”, a jego przesłanie miało zachęcać ludzi do czynienia dobra, nawet jeśli są to tylko drobne gesty, ponieważ w efekcie końcowym to właśnie one odpowiedzialne będą za przywrócenie pokoju na świecie.
Jeszcze wcześniej, rekord na największy trójwymiarowy obraz na świecie należał do czterech niemieckich artystów: Gregora Wosika, Melanie Siegel, Vanessy Hitzfeld i Lydii Hitzfeld. Ich malunek, mierzący 1570 m² powstało w miejscowości Wilhelmshaven w Niemczech w ramach dorocznego międzynarodowego festiwalu sztuki ulicznej odbywającego się w sierpniu 2012. Największy obraz 3D przedstawiał historię Arki Noego, która miała nawiązywać do końca świata, zapowiedzianego przez Majów na koniec roku. Prace nad obrazem trwały ponad 4 dni. Sponsorem wydarzenia była firma Wilhelmshaven Touristik & Freizeit gmbH.
Z kolei rekord Guinessa na najdłuższy obraz trójwymiarowy pobiło dwóch artystów z Londynu, Joe’a i Max’a, popularnie znanych jako „3D Joe i Max”, którzy na zlecenie firmy Reebok i programu CrossFit stworzyli największy trójwymiarowy obraz na świecie, mierzący 1 160,4 m². Projekt sponsorowała znana na całym świecie marka odzieży sportowej Reebok, oraz CrossFit, czyli system rozwoju siły i kształtowania formy. Zorganizowano go na ulicy we wschodnim Londynie, w dzielnicy businessowej, Canary Wharf w ramach misji rozpowszechniania idei zdrowego trybu życia i doskonałej formy fizycznej wśród ludzi.
Ogromny obraz przedstawiał niebezpieczne skały tuż nad przepaścią. W swoim założeniu miał zachęcać przechodniów do zapisania się na siłownię i wypróbowania systemu CrossFit, polegającego przede wszystkim na podciąganiu się i tzw „kettlebells”, czyli ruchu wahadłowym ciężarka w przestrzeni pomiędzy nogami, na wysokości brzucha, klatki piersiowej lub głowy.
„Wszyscy wiedzą, że ćwiczenia fizyczne są ważne, jednak rzadko kto zaczyna trenować z własnej woli. Nasza współpraca z CrossFit nie będzie opierać się wyłącznie na pobijaniu rekordów Guinessa, lecz na wspieraniu świadomości ludzkiej. CrossFit to bardzo efektywny program, który nie tylko dostarcza wiele radości i satysfakcji, ale przede wszystkim przynosi widoczne rezultaty i sprawia, że ludzie chcą ćwiczyć coraz więcej i więcej. To niemalże bezcenne doświadczenie kompletnie zmieniające nasze życie”, wypowiada się rzecznik Reeboka.