pixel
rzeźba

Hel bije rekord Guinnessa

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Guinnessa na najdłuższą rzeźbę został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Rekordowa drewniana rzeźba. 


Oficjalna próba bicia rekordu Guinnessa na najdłuższą drewnianą rzeźbę rozpoczęła się już znacznie wcześniej. Jednak wielki finał całego przedsięwzięcia zaplanowano dopiero na poniedziałek 24 czerwca 2019 roku. Ale zacznijmy od początku…

Rzeźbiarz i artysta – Robert Wyskiel, zawsze marzył o tym, aby pobić rekord Guinnessa na największą rzeźbę z drewna wykonaną z jednego pnia drzewa. Dzięki współpracy z Gminą Miejską Hel jego marzenie udało się urzeczywistnić.

Wymóg Guinnessa jest taki, że rzeźba musi mieć przynajmniej 1 metr wysokości w każdym miejscu i musi być wykonana wyłącznie z jednego kawałka drzewa. W poszukiwaniu odpowiedniej kłody Pan Robert zwiedził kilka województw. Wreszcie znalazł idealny materiał na rzeźbę we Włościbórku i tam rozpoczął swoją pracę.

Finał całego przedsięwzięcia, z udziałem geodety, przedstawicieli władz oraz koordynatorem z Biura Rekordów odbędzie się na Helu w najbliższy poniedziałek. Zachęcamy do oglądania rzeźby już od godziny 9.30.

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

24 cze 2019
Zakończone!

Czas

09:30 - 11:30

Więcej informacji

Wydarzenie na Facebooku

Lokalizacja

Miasto Hel
Kategoria

Organizator

Gmina Miejska Hel
Gmina Miejska Hel