pixel
Najdłuższa kąpiel w lodzie – rekord Guinnessa

Rekord Guinnessa na najdłuższą kąpiel w lodzie!

Jeżeli na samą myśl o morsowaniu przechodzi Cię nieprzyjemny dreszcz, to na czas czytania o nadchodzącym wyzwaniu pewnego śmiałka z Tarnobrzegu lepiej otul się kocem.  Pan Łukasz Szpunar postanowił bowiem pobić rekord Guinnessa na najdłuższą kąpiel w lodzie

Już 4 listopada góral z Podkarpacia, Łukasz Szpunar, wejdzie niemal po uszy do wypełnionego lodem pojemnika i postara się wytrzymać w nim ponad 4 godziny! Aktualny rekord należy do Valerjana Romanovskiego, który stał zanurzony po szyje w lodzie przez 3 godziny i 28 sekund. Aby rekord mógł zostać pobity, pan Łukasz będzie musiał spełnić nie tylko wymogi czasowe. Warunkiem oficjalnej próby są również: konkretnie określona odzież (standardowy, dostępny w sprzedaży strój kąpielowy), wymiary pojemnika  z pleksi (1 m x 1 m, wyższe od uczestnika o około 25 cm), poziom kostek lodu w pojemniku (kostki muszą dosięgać szyi uczestnika) czy zakaz jedzenia oraz picia w trakcie próby.

Trener zimna z Tarnobrzega nie boi się zimna. W lutym, podczas XX edycji Międzynarodowego Zlotu Morsów w Mielnie, został II wicemistrzem Polski w morsowaniu, spędzając w lodowatej balii 242 minuty, czyli 4 godziny i 2 minuty. Na swoim koncie ma już również kilka ekstremalnych wyczynów, w tym wejście na cztery szczyt Śnieżki, Kasprowego Wierchu, Tarnicy i Łysicy w szortach. Co więcej, jest jednym z pomysłodawców akcji charytatywnej „Jezioro Aniołów – kąpiele o wschodzie słońca” oraz zimowego biegu w szortach „Yeti Run”.

Treningi do próby trwają, więc mamy nadzieję, że już niedługo Polak dołączy do grona rekordzistów Guinnessa!

1/5 - (1 vote)

Data

04 lis 2023
Zakończone!

Czas

08:00 - 18:00

Lokalizacja

Jezioro Tarnobrzeskie
Kategoria

Organizator

Łukasz Szpunar