pixel

Święto Morza 2018

Tym razem niestety nie udało się pobić Rekordu Polski na największą porcję zupy truskawkowej. Trzymamy kciuki za pobicie tego rekordu następnym razem!


W ramach odbywającego się w tym roku między 22, a 24 czerwca Święta Morza w Gdyni, Pani Janina Wasylka oraz Panowie Jarosław Kłodziński i Wojciech Szczurek podejmą się oficjalnej próby ustanowienia Rekordu Polski polegającego na przygotowaniu największej porcji zupy truskawkowej. 

Pani Janina, Pan Jarosław i Pan Wojciech są już dobrze zaznajomieni z technikami gotowania rekordowej porcji zupy. W zeszłym roku, udało im się pobić rekord na największy garnek zupy wiśniowej, który pomieścił aż 660 litrów owocowego przysmaku. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym rekordzie, przeczytajcie nasz artykuł na stronie: Największy garnek zupy wiśniowej.

Gotowanie rekordowej porcji zupy odbędzie się nie bez powodu. W tym roku, podczas bicia rekordu zorganizowana zostanie zbiórka charytatywna na rzecz Jagody i Agaty, które walczą z rakiem. 

W trakcie Święta Morza 2018, poza oficjalną próbą ustanowienia Rekordu Polski, na mieszkańców i turystów czeka wiele atrakcji. Wśród nich, między innymi: międzynarodowy turniej bokserski, zumba i koncert orkiestry młodzieżowej z Norwegii i z Polski.

Bicie rekordu odbędzie się na Skwerze Arki Gdynia. Początek gotowania rekordowej zupy zaplanowano już na 22 czerwca na godzinę 18:00. Konsumpcja rekordowego smakołyku odbędzie się w sobotę 23.06.2018 między godziną 14.00 i 22.00.

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników zupy truskawkowej, chcących wesprzeć szczytny cel!

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

22 - 23 cze 2018
Zakończone!

Czas

18:00 - 22:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Skwer Arki Gdynia
81-001 Gdynia, Polska

Organizator

Wojciech Szczurek, Janina Wasylka, Jarosław Kłodziński