pixel

Święto Suszonej Śliwki 2017

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najwięcej pierogów ulepionych w godzinę został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Lepienie pierogów


W województwie małopolskim w gminie Iwkowa, nieprzerwanie od 2001 roku, organizowane jest „Święto Suszonej Śliwki”. Wydarzenie to ma na celu popularyzację walorów turystycznych i krajobrazowych gminy Iwkowa, ale także – a może i przede wszystkim – promocję suszonych śliwek, które są produktem regionalnym.

Dwa słowa o historii Święta Suszonej Śliwki

Zanim impreza została przeniesiona do Kątów, „Święto Suszonej Śliwki” organizowane było w Wojakowej oraz Dobrocieszu (największym zagłębiu śliwkowym w gminie). Jednak z powodu rosnącej popularności wydarzenia, w 2008 roku konieczne stało się znalezienie większej przestrzeni. Miejsca, które pomieści wszystkich zainteresowanych. I tak, od blisko dziesięciu lat, impreza organizowana jest na stadionie miejscowego klubu sportowego Olimpia Kąty.

Jakie atrakcje czekają uczestników śliwkowego święta?

Na pewno nie zabraknie konkursu kulinarnego na najlepszą potrawę ze śliwką, konkursu na najpiękniejsze dekoracje dożynkowe oraz występów zespołów folklorystycznych. Zostanie wybrany „Człowiek roku” oraz „Firma roku” gminy Iwkowa. Na dzieci czekać będą gry i zabawy, a dorośli będą mogli cieszyć oko produktami prezentowanymi na kiermaszu z rękodziełem artystycznym i produktami regionalnymi gminy Iwkowa.

Rekord Polski w lepieniu pierogów

W tym roku jednak na uczestników czekać będzie jeszcze jedna, wyjątkowa atrakcja. W trakcie imprezy odbędzie się próba ustanowienia Rekordu Polski w lepieniu pierogów! Zadanie pani Beaty – podejmującej to wyzwanie – polegać będzie na ulepieniu jak największej ilości pierogów z farszem w ciągu jednej godziny.

Zmagania gospodyni będzie można obserwować między 16:00 a 18:00.

Na wydarzeniu obecny będzie nasz reprezentant, aby zweryfikować liczbę ulepionych pierogów i upewnić się, czy szczegółowe wytyczne do rekordu zostały spełnione. Jeśli próba zakończy się pomyślnie – co do czego nie mamy wątpliwości – na ręce mieszkanki gminy Iwkowa złożony zostanie certyfikat Rekordu Polski.

Do zobaczenia wkrótce!

Święto suszonej śliwki 2017 - plakat

Oceń ten rekord!
Tagi:

Data

17 wrz 2017
Zakończone!

Czas

16:00 - 18:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Boisko sportowe Olimpia Kąty
Boisko Sportowe Olimpia, 32-862 Kąty
Kategoria

Organizator

Gmina Iwkowa oraz Gminny Ośrodek Kultury w Iwkowej
Gmina Iwkowa oraz Gminny Ośrodek Kultury w Iwkowej