pixel

XI Spotkania z Folklorem – Dokopiny

Z przyjemnością informujemy, że Rekord Polski na najwięcej osób jedzących placki ziemniaczane jednocześnie został pobity! Relację z wydarzenia można znaleźć tutaj: Jedzenie placków ziemniaczanych.


Nieprzerwanie od dziewięciu lat na terenie Gminy Borki Radzyńskie organizowana jest uroczystość pod nazwą „Spotkania z Folklorem”, związana z dokopinami. Wydarzenie to – organizowanie w głównej mierze przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich – ma na celu potrzymanie tradycji oraz ocalenie od zapomnienia obrzędów wiejskich związanych z nadejściem jesieni.

Kluczowym elementem imprezy jest degustacja potraw przygotowanych na bazie ziemniaka, m.in. placków ziemniaczanych, knedli, pyz, zup i sałatek. Dania przygotują członkowie Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Wsi „Olszewiacy”, którzy pokażą, jak wiele zastosowań ma zwykły ziemniak.

W tym roku na uczestników XI Spotkań z Folklorem będzie czekała dodatkowa atrakcja. Każdy będzie mógł „dołożyć swoją cegiełkę” do wyniku Rekordu Polski na najwięcej osób jedzących placki ziemniaczane jednocześnie! Będzie to jeden z najbardziej wyśmienitych rekordów tego sezonu, dlatego nie może zabraknąć na nim żadnego smakosza regionalnych przysmaków!

Zapraszamy serdecznie do dołączenia do wspólnej zabawy i zagwarantowanie gminie Borki Radzyńskie, jej mieszkańcom oraz zaproszonym gościom tytułu rekordzistów!

 

Spotkania z folklorem - plakat

Oceń ten rekord!
Tagi: ,

Data

30 wrz 2017
Zakończone!

Czas

13:00 - 18:00

Więcej informacji

Wydarzenie na FB

Lokalizacja

Remiza OSP w Olszewnicy
Olszewnica 21, 21-345 Olszewnica
Kategoria

Organizator

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Borkach z/s w Woli Osowińskiej, Gmina Borki Radzyńskie
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Borkach z/s w Woli Osowińskiej, Gmina Borki Radzyńskie