W Garwolinie powstał największy pieróg w Polsce! Miał mięsne nadzienie i ważył 115,46 kg! Powstał z okazji trwającego w tym regionie „Festiwalu Kultury i Tradycji”. Jest to cykliczna impreza mająca na celu integrację powiatu.
Przygotowanie najcięższego pieroga, wraz z jego ulepieniem, ugotowaniem i zważeniem odbyło się 15 maja 2016. Na ważący 86 kg farsz złożyło się między innymi mięso (57,5 kg), cebula (5 kg) i ciecierzyca (6 kg). Do przygotowania 38-kilogramowego ciasta pierogowego zużyto 25 kg mąki pszennej, 12 litrów wody i 25 jaj.
Największy pieróg w Polsce gotował się w wodzie przez ponad 3 godziny. Po wyjęciu i odcedzeniu zebrano wymiary: 118 cm długości, 71 cm szerokości, 22 cm wysokości. Niedługo potem rekordowe danie zostało podzielone na około 1000 porcji i rozdane rozentuzjazmowanym gościom.
Za przygotowanie najcięższego pieroga w Polsce odpowiedzialni byli garwolińscy kucharze: szef kuchni Hotelu Sulbin, Marek Rybacki oraz kucharze i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki.
Nieoficjalnym rekordem na wykonanie najdłuższego pieroga w Polsce mogą pochwalić się mieszkańcy osiedla Warszewo w Szczecinie.
Do przygotowania pieroga zużyto 50 kilogramów mąki i dwa wiadra wody, które po ulepieniu łącznie z farszem ważyły około 100 kg. Nadzieniem były owoce pochodzące z Warszewa, a także kapusta. Przeniesienie pieroga wymagało zaangażowania pięciu mężczyzn. Końcowe dzieło warszewiaków przeszło najśmielsze oczekiwania i mierzyło aż 8,38 m.
Głównym powodem, dla którego rekord nie został zatwierdzony był fakt, że potrawa pozostała surowa, ponieważ żadne naczynie nie było jej w stanie pomieścić.